Як це працює програма eAgronom?

Перехід до ресурсозберігаючих технологій у сільському господарстві — це значне зрушення, яке може дати фермерам безліч переваг, але й створює проблеми. Вуглецевий проект є цінним інструментом підтримки фермерів на шляху до сталого сільського господарства. 

Фермери, які переходять на методи вуглецевого ведення сільського господарства, які збільшують органічний вуглець у ґрунті та скорочують викиди (підтверджені перевіреними даними), можуть заробити вуглецеві кредити за допомогою участі у проекті. Вуглецеві кредити у вуглецевих проектах мають бути пов'язані з видаленням парникових газів (зв'язуванням вуглецю в ґрунті) або скороченням викидів, яке можна перевірити за допомогою вимірювань. Щоб отримати вуглецеві кредити для ферми, весь життєвий цикл вуглецевого землеробства для компенсації викидів вуглецю включає консультації, тестування та моніторинг рівнів вуглецю у ґрунтах, а також прийняття сільськогосподарських методів, які надають пріоритет здоров'ю ґрунту. Підтверджені вуглецеві кредити можуть бути продані організаціям або приватним особам, які бажають ще більше скоротити свої викиди за рахунок компенсації викидів вуглецю. Вибір участі у проекті — це варіант, який розширює потенційний прибуток від вуглецевого землеробства. Вартість вуглецевих кредитів залежить від еволюції добровільного вуглецевого ринку, на якому попит на високоякісні кредити дуже високий, а пропозиція європейських природних квот невелика. 

На шляху до ефективного сільського господарства

Консультація та підписання контракту

Консультація щодо вуглецю – це початковий знімок базового рівня викидів вуглецю на фермі, щоб зрозуміти джерела викидів.

Які сільськогосподарські практики підходять?

Наступні практики ведення сільського господарства в даний час схвалені до участі у вуглецевій програмі eAgronom:
 • Зменшення порушення ґрунту, забезпечуючи хорошу структуру ґрунту;
 • Збільшення ґрунтового покриву завдяки впровадженню або посиленню періодичності покривних культур.

Збір даних та планування практик

Наша команда агрономічних консультантів працює з вами над розробкою цілісного плану досягнення найкращих фінансових результатів, скорочення викидів вуглецю.

Яку інформацію мені потрібно надати?

При приєднанні до проекту необхідно буде додати на платформу eAgronom усі поля, які фермери планують включити до «Вуглецевої програми», разом із даними про власність. Будь ласка, зверніться до наших принципів викидів вуглецю, щоб ознайомитися з найактуальнішими критеріями відбору полів.
Кожне зареєстроване поле може почати приносити кредити після першого врожаю сезону, коли відповідні зміни практики були реалізовані вперше.
Які поля можна активувати? Будь ласка, ДИВИСЬ розділ «Зміна практики та принцип додатковості»

Впровадження практики та звіт

Щоб виконати вимоги стандартів щодо перевірки вуглецевих кредитів та розрахувати суму вуглецевих кредитів, що генеруються, необхідно надати конкретні дані.

Яку інформацію мені потрібно надати?

 • Інформація про культуру: вид, дата посіву та збирання...;
 • Відомості про площу покривних культур та поля, на яких вони були засіяні, а також відомості про їх обробіток;
 • Поводження з пожнивними залишками;
 • Інформація про систему обробітку ґрунту із зазначенням типу обробітку, глибини, кількості проходів, площі, дати;
 • Інформація про те, чи збільшилося використання гербіцидів після приєднання до вуглецевої програми;
 • Зрошення;
 • Внесення добрив;
 • Гній;
 • Дані про паливо.

Моніторинг та верифікація

Ми розраховуємо вуглецеві кредити, створені на вашій фермі. Верифікатор третьої сторони завершує перевірку даних. Verra видає вуглецеві кредити у своєму глобальному реєстрі. 

Як буде перевірено мій прогрес?

Щоб гарантувати, що зміни у практиці, які впроваджують фермери, дадуть очікувані результати з точки зору секвестрації вуглецю та видачі кредитів, щороку з середини листопада до середини грудня, ми будемо проводити моніторинг за допомогою технології дистанційного зондування, щоб перевірити, що зміна практики на їх полях (покривні культури, обробка залишків та зміна обробітку ґрунту) виконуються правильно.
Крім того, кожні 5 років ми будемо проводити додаткові раунди відбору проб ґрунту, щоб гарантувати, що модель, яку ми використовуємо для оцінки зв'язування вуглецю в результаті змін у практиці, відповідає реальним значенням.

Перевірка та видача сертифікатів

Поки ви займаєтеся сільським господарством, ми будемо підтримувати зв'язок із нашими незалежними аудиторами, перевіряти, сертифікувати та готувати до видачі ваших квоти.

Скільки вуглецю я можу чекати?

Програма eAgronom продемонструвала потенційну врожайність до 10 тонн вуглецевих кредитів на гектар зареєстрованої землі на рік (на основі фактично наданих даних). На кількість досягнутого вуглецю впливають конкретна система землеробства, регіон та успішне впровадження покращених методів управління земельними ресурсами.
 
eAgronom залучить зовнішнього аудитора для перевірки того, що проект генерує вуглецеві кредити відповідно до вимог органу сертифікації, і що виробник дотримується умов реалізації Фермерського контракту на викиди вуглецю. Очікується, що фермер співпрацюватиме з такими перевірками, хоча з огляду на кількість ферм у проекті ймовірність того, що Ваша ферма буде перевірена, невелика.

Продаж сертифікатів

Скільки мені заплатять?

Вуглецеві кредити купуються компаніями, які хочуть компенсувати викиди парникових газів у рамках своєї стратегії сталого розвитку по всій Європі. Поточна мінімальна ціна вказана у договорі. Однак якби ми змогли продати кредити за вищою ціною залежно від розвитку добровільного вуглецевого ринку, ви отримали б вищі виплати. Наразі ми очікуємо, що кредити продаватимуться за ціною від 30 до 60 євро за одиницю. Щоб допомогти нам отримати найкращий результат, ми співпрацюємо з компанією South Pole, яка є найбільшим у світі торговцем природними кредитами, щоб гарантувати найкращі можливі угоди та гарантувати

Дізнайтесь принципи вуглецевої програми