Консультація
Базова консультація визначає базові показники викидів вуглецю на фермерських полях, які потенційно можуть бути об'єктом Вуглецевого проекту, та сформує прогнози щодо отримання вуглецевих кредитів із рекомендаціями щодо змін в агрономічній практиці на відповідних полях.
Зробіть перший крок до вуглецевого землеробстваОцінювач вуглецевої вигоди
Персоналізована консультація щодо переваг вуглецю
Для чого потрібена консультація?
Мета оцінювача полягає в тому, щоб дати агровиробнику уявлення про потенціал генерації вуглецю (CRU) протягом його сівозміни, і те, яку кількість вуглецю буде згенеровано повністю залежить від послідовності змін практики, незалежно від того, скільки років триває сівозміна. Це інструмент, який використовується, коли агровиробнику надається консультація щодо того, як він може впровадити зміну обробітку ґрунту та покривні культури для покращення здоров’я ґрунту та як бонус, будучи учасником проекту eAgronom, отримати виплати за додатковий вуглець, який буде накопичуватися в ґрунті.
Чому eAgronom та агровиробнику потрібно знати саме сівозміну, а не лише ситуацію за окремий рік?
Для того, щоб агровиробник дійсно видаляв вуглець з атмосфери і накопичував його в ґрунті, і таким чином допомагав запобігти змінам клімату, його дії на практиці повинні бути послідовними. У сівозміні, через терміни збирання основних культур і часто вузьке вікно між збиранням попередника і посіву основної культури (осінньої сівби) не завжди можливо посіяти покривну культуру влітку терміном більше 8-и тижнів. Як правило, при поєднанні культур осіннього та весняного посіву існує можливість вирощування покривної культури (в інтервалі 8 тижнів і більше) до ярих культур. У північних країнах дуже рідко вдається посіяти покривну культуру перед посівом основної осінньої культури, але що далі на південь, то більша ймовірність того, що в цій ситуації можна буде вирощувати коротку покривну культуру, за умови, що покривна культура зростатиме не менше 6 тижнів і звичайно, буде достатньо вологи для того, щоб ця культура проросла і набрала масу.
Під час сівозміни на більшості полів буде комбінація озимих та ярих культур, тому, хоча обробіток ґрунту може залишатися постійним під час сівозміни, можливості для вирощування покривних культур (як найбільших і найважливіших виробників вуглецю CRU) не можуть бути реалізовані. Для того, щоб eAgronom зміг побачити справжню картину, по кожному учаснику проекту, агровиробник бере на себе зобов'язання протягом як мінімум 5 років дотримуватися вказаної сівозміни і це дозволяє нам побачити середній показник по вуглецю за рік по господарству.
Покроковий посібник з оцінювача вуглецю
1. СІВОЗМІНА: Першим і найважливішим кроком є визначення того, які культури, швидше за все, вирощуватимуться в господарстві протягом наступних 5 років (типова сівозміна становить 5 років, але вона може становити лише один рік, якщо це монокультура, і може досягати 7 років).
2. ВІДСОТОК ПОСІВНОЇ ПЛОЩІ: 2-й крок полягає в тому, щоб узгодити з агровиробником приблизний % кожної культури, яку він хоче вирощувати.
Наприклад, він може сказати, що хоче вирощувати 5 культур: озиму пшеницю, кукурудзу, соняшник, сою та озимий ріпак. З агрономічної точки зору, сівозміна, швидше за все, виглядатиме таким чином: -
Озима пшениця > Озимий рапс > Озима пшениця > Соняшник > Кукурудза > Соя
Отже, це 6-річна сівозміна складається з 32% озимої пшениці, 17% соняшника, 17% кукурудзи, 17% сої, 17% озимого ріпаку.
Нижче ви можете побачити ці значення в оцінювачі, щоб відобразити ротацію, фактично показуючи шість років.
3. МИНУЛІ ПРАКТИКИ: У цьому розділі відображені звичайні практики (обробка ґрунту та посів покривних культур), які використовувалися протягом останніх трьох років до приєднання до програми. Підказки чітко показують категорії.
Важливо пам'ятати, що ви заповнюєте інформацію про те, яка обробка ґрунту проводилася ПЕРЕД цією культурою та яка покривна культура була вирощена ДО цієї культури!
У наведеному вище прикладі ми припустили, що агровиробник проводить скорочену обробку для озимого ріпаку та пшениці, посіяної після озимого ріпаку, та що на решті площі оранка (традиційна обробка) і покривні культури не вирощуються.
Наступний крок - з'ясувати, які покривні культури насправді можна вирощувати в цій ситуації.
Якщо судити з сівозміни, то в господарстві є 490 га посівів раннього врожаю, і саме тут є потенціал для вирощування покривних культур. Фермер розповів нам, що він збирає урожай пшениці та ріпаку наприкінці червня та на початку липня, і що він має час посіяти покривну культуру, яка зростатиме протягом шести тижнів. Ми домовилися, що він вирощуватиме 160 га перед пшеницею та 170 га перед озимим олійним ріпаком, тобто близько 330 га під покривними культурами. Перед цими культурами агровиробник може посіяти коротку покривну культуру.
Коментар консультанта: "Площа, на якій ще можна вирощувати ранню покривну культуру перед однією з основних культур весняної сівби становитиме 160 гектар (490 га – 160 га – 170 га = 160 га). Я вибрав би для цього соняшник і для точності розділив його, тому тепер він просто показує точну кількість можливих гектарів. У цьому прикладі я би припинив додавати будь-які інші покривні культури, оскільки агровиробник сказав мені, що збирання соняшнику, сої та кукурудзи не почнеться до середини вересня, і він не бачить особливого сенсу в посіві покривних культур так пізно. Він також дуже реалістичний і вважає, що в цю пору року достатньо обсягу роботи зі збирання врожаю та вирощування рослин на наступний рік".
4. ОБРОБІТОК ГРУНТУ
Зрештою, переходимо до обробітку ґрунту. На приклад, мета агровиробника продати свій плуг і перевести все господарство на зменшений обробіток. Таким чином, приклад вище показує цей перехід з оранки (традиційна обробка), яку він робив у минулому, на зменшений обробіток.
Потім ми переглядаємо результат, відкривши бічну панель праворуч. Ми можемо бачити, що на постійній основі протягом ротації в середньому ферма буде поглинати 0,8 т CO2-екв/га, і щороку ферма отримуватиме близько 573 кредитів.
Деякі зауваження і нюанси
- Дуже важливо пам'ятати, що зміни у практиці пов'язані з основною культурою, тобто з обробкою ґрунту перед цією культурою та покривними культурами, що вирощуються перед цією культурою.
- Консультація це тільки оцінка, і вона ніколи не буде на 100% точною.
- Оранка (традиційна обробка) дозволена один раз на 6 років! Як правило, якщо eAgronom бачить, що понад 15% площі ферми має оранку як майбутню практику, то таке господарство не приймається в проект.
- Пам’ятайте, що Оцінювач вуглецю розроблений як логічний інструмент для допомоги в консультаціях, він демонструє лише потенціал.
- Оцінювач налаштований таким чином, що він не прийматиме ретроградні кроки, наприклад, якщо ви використовуєте No-Till у якості минулій практиці, а традиційний обробіток у якості майбутній практики, то оцінювач не прийме це. В таких випадках назва культури зникає. Тож в оцінці можливі лише позитивні кроки (вперед)!
Список полів, які неможуть брати участь уконсультації:
- поля які мають короткострокову оренду, якаможе закінчиться вперші роки участі в програмі;
- є власна земля, але планується її продаж чи оренда, або у них продовжуються суперечки щодо землеволодіння;
- це сільськогосподарська земля, яка була перетворена із постійних пасовищ або лісів за останні 10 років;
- класифікуються як пасовища (постійні або короткочасні), торфовища, водно-болотні угіддя або пасовища для худоби, які можуть використовуватись, можуть бути використані або походять з них.
- поля із застосуванням биочара.
Фермер переходить з оранки на нульову та додає покривні культури до сівозміни.
Фермер переходить від оранки до скороченого обробітку та додає в сівозміну покривні культури