Фермери та землекористувачі мають унікальні можливості для забезпечення сталого управління земельними ресурсами за рахунок великомасштабного видалення вуглецю з атмосфери та зберігання його у ґрунті за допомогою вуглецевого землеробства.
Завдяки науковому обгрунтуванню, використання стійких методів на фермах є лише частиною ширшої картини вуглецевого землеробства. Завдяки цьому розширюється діловий аспект сільського господарства.
Фермерів та представники інших галузей промисловості однаково залучають зростаючі ринки, які створюють стимули та підвищують попит на зберігання вуглецю у ґрунті. Організації вкладають платежі на ринки торгівлі викидами вуглецю задля досягнення своєї мети скорочення викидів. Натомість фермери отримують доходи за перехід на методи з документально підтвердженим збільшенням накопичення вуглецю.
Вуглецеві ринки для фермерів розвиватимуться протягом десятиліття, оскільки приватні компанії та сільське господарство стикаються зі зростаючим тиском, пов'язаним з адаптацією до наслідків зміни клімату.
Тому дуже важливо зрозуміти основи сільськогосподарських вуглецевих ринків, щоб розсіяти невизначеність перед участю. Отримайте загальний огляд вуглецевих ринків, їх поширених типів і того, що на них чекає попереду.
Що таке вуглецеві ринки?
Ми можемо розглядати вуглецеві ринки як економічну частину вуглецевого землеробства. Як правило, вуглецевий ринок є структурою, яка полегшує торгівлю між покупцями та продавцями скорочень, уникнення або секвестрування викидів вуглецю, представлених у формі сертифікатів або кредитів.
У сільському господарстві отримання вуглецевих кредитів - це процес, який починається з вимірювання базових можливостей ферм з уловлювання вуглецю. Після розрахунку необхідно прийняти відповідні методи ведення сільського господарства, щоб запобігти накопиченню вуглецю в ґрунті з часом.
Потім фермерам присуджуються перевірені вуглецеві кредити, коли підтверджено, що секвестрація відбулася протягом певного періоду часу. Організації скуповують кредити на вуглецевих ринках, щоб враховувати секвестрований вуглець у своїх викидах та цілях.
Ринки вуглецю створюються урядами або приватними організаціями для підтримки цілей у галузі навколишнього середовища, сталого розвитку та зміни клімату, які включають скорочення та видалення викидів CO2 або інших парникових газів (метану, закису азоту).
Перехід на методи, які ефективніше пов'язують вуглець на фермі, також означає створення здорових грунтів. Крім доходів, одержуваних безпосередньо від продажу кредитів на вуглецевих ринках для фермерів, вуглецеве сільське господарство дає безліч переваг, які можуть вплинути на процвітання ферм протягом багатьох років. Деякі відомі переваги вуглецевого землеробства включають:
- Поліпшена якість води
- Біорізноманіття
- Зниження залежності від хімічних речовин
- Стійкість до екстремальних погодних явищ
Вуглецеві ринки зазвичай діляться на дві великі категорії:
- ринки відповідності
- добровільні ринки
Обидва типи зазвичай виконують пов’язані функції з явними відмінностями, про які варто знати.
Ринки відповідності
Ринки відповідності, також звані обов'язковими чи регулюючими ринками, структуровані навколо національних, регіональних чи міжнародних вимог щодо обмеження викидів парникових газів.
Щоб упоратися з викидами, керівний орган запроваджує ті чи інші обмеження на викиди, або стягуючи податки на викиди, або встановлюючи ліміт на кількість викидів вуглекислого газу організаціями, які за законом зобов'язані дотримуватися цих обмежень.
Деякі регульовані вуглецеві ринки включають механізм торгівлі, за допомогою якого організації можуть купувати і продавати квоти на викиди серед інших сторін, щоб збалансувати маржу викидів за ціною. Кожен кредит на викиди має цінність, оскільки він надає його власнику дозвіл на викиди з обмеженою потужністю.
Деякі приклади ринків відповідності нормативним вимогам:
- Торгова система ЄС (ETS)
- Каліфорнійська програма обмеження викидів та торгівлі квотами
- Механізм чистого розвитку (МЧР)
- Регіональна ініціатива щодо викидів парникових газів (RGGI)
Добровільні ринки
Оскільки дедалі більше підприємств прагнуть максимально знизити викиди, як пропозицію, і попит на кредити продовжують зростати. Добровільні ринки вуглецю стали дуже важливими для масштабування низьковуглецевої економіки, включаючи вуглецеве землеробство.
Без юридично обов'язкових вимог багато приватних організацій, які прагнуть компенсувати свої викиди поза режимом регулювання, можуть набувати компенсаційні кредити на добровільних ринках вуглецевих кредитів. Цей тип ринку компенсації викидів вуглецю зазвичай створюється приватними організаціями. Таким чином, на відміну від ринків відповідності, де встановлені керівні принципи, стандарти, процедури та вимірювання варіюються від однієї вуглецевої програми до іншої.
Візьмемо, наприклад, вуглецеве землеробство. Зв'язування вуглецю в грунті на фермах приносить перевірені кредити, кожен з яких еквівалентний одній метричній тонні вуглецю, що ефективно зберігається. Ці кредити купуються організаціями для компенсації викидів, що утворюються внаслідок їхньої діяльності. Варто зазначити, що підприємства мають працювати над мінімізацією викидів якомога ближче до нуля та купувати кредити лише на ті викиди, які є неминучими.
Вуглецеві програми для сільського господарства
Вуглецеві програми підтримують вуглецеві ринки для фермерів у різний спосіб, включаючи залучення як покупців, і продавців вуглецевих кредитів. Вуглецеві програми різняться, тому розумно зв'язатися з постачальниками, які:
- Відстежує науково обґрунтовані результати та вимірювання
- З чіткими вказівками по сталості та додатковості
- Видає високоякісні компенсаційні кредити за одиниці скорочення або видалення викидів, які були перевірені та сертифіковані.
Для фермерів вуглецеві програми працюють найкраще, коли програма може забезпечити експертне керівництво. Це гарантує, що заходи вживаються правильно з самого початку, і правильні методи вирощування вуглецю (наприклад, мінімізація обробітку ґрунту або агролісомеліорація) рекомендуються для кожної ферми. Постачальники послуг також надають можливість попереднього придбання кредитів, щоб допомогти покрити первісні накладні витрати.
Що чекає на добровільні вуглецеві ринки
У 2021 році повідомлялося, що вартість світових вуглецевих ринків зросла до рекордних 851 мільярд доларів і, як очікується, протягом десятиліття зросте ще більше. Аналогічно, ЄС близький до того, щоб запропонувати в регіоні систему вуглецевого землеробства для стандартизації процесів та покращення реальних кліматичних результатів.
Вважається, що технологічні інновації, такі як блокчейн, також відіграють важливу роль у ширшому впровадженні систем, що підтримують низьковуглецеву економіку.
Все більше фермерів прагнуть займатися вуглецевим землеробством заради отримання доходу та екологічних вигод, і все більше підприємств звертаються до наземних проектів для співпраці у досягненні своїх цілей щодо скорочення викидів. Програма викидів вуглецю в сільському господарстві об'єднує обох учасників ринку для задоволення їхніх потреб та вимог для досягнення найкращих результатів на ринках вуглецю для фермерів та багатьох інших.