Фермери стикаються з унікальними проблемами від полів до галузевого рівня. В останні роки в центрі уваги знаходяться стійкі методи ведення сільського господарства, оскільки уряди і споживачі закликають до рішень, що дозволяють досягти нульових глобальних викидів вуглецю. У сільському господарстві тут на допомогу приходить вуглецеве землеробство.
Але що таке вуглецеве сільське господарство? І що означає вуглецеве сільське господарство для фермерів у найближчі роки?
У міру того, як у всьому світі зростає галас навколо вуглецевого землеробства — методів ведення сільського господарства, які витягають вуглець з атмосфери і утримують його в грунті — непослідовні розмови навколо нього можуть трохи спантеличити багатьох фермерів.
Правда в тому, що багато фермерів вже просувають методи вуглецевого землеробства і, можливо, ще не знають про це. Це керівництво спрямоване на те, щоб спиратися на те, що фермери інстинктивно знають, підтримуючи ферми здоровими, з широким оглядом на підтримку нашого колективного шляху до вуглецевого сільського господарства.
Дізнайтеся про основи та переваги, а також про те, які методи слід застосовувати у вуглецевому сільському господарстві. Ті, хто погано знайомий з цією ідеєю або просто хоче дізнатися більше, можуть здобути впевненість у тому, щоб розпочати вуглецеве сільське господарство.
Вуглецеве землеробство вимагає переходу до сільськогосподарських методів, що покращують ґрунт для накопичення вуглецю та знижують викиди.
У більш широкому сенсі, вуглецеве землеробство – це підхід у сільському господарстві, спрямований на обмеження глобальних викидів вуглецю та накопичення CO2 з атмосфери в рослинах та ґрунтах продуктивних ландшафтів з використанням різних запропонованих агрономічних методів.
Багато методів вуглецевого землеробства вже популярні, коли йдеться про стійке землеробство, регенеративному сільському господарстві, пермакультурі або органічному землеробстві.
Хоча між цими сільськогосподарськими методами існують ідеї, що перетинаються, термін «вуглецеве сільське господарство» тісно пов'язаний з вуглецевими ринками. Це дає фермерам унікальну можливість заробити перевірені вуглецеві кредити, які продаються покупцям, які бажають компенсувати свої викиди на основі вуглецевого сліду. Але про це згодом.
Зв'язування ґрунтового вуглецю та скорочення викидів за допомогою регенеративних технологій відкривають можливості для отримання екологічних вигод з позитивним впливом на здоров'я ґрунту. Він також надає фермерам можливості для збільшення доходів та продуктивності.
МГЕЗК (або Міжурядова група експертів зі зміни клімату) дійшла висновку, що на сільське господарство припадає 10-12% загальних глобальних викидів парникових газів, які оцінюються в 5,1-6,1 гігатон еквівалента CO2 на рік у 2005 році.
Перехід сільського господарства до більшим промисловим масштабам означав залежність від важкого обладнання, що сприяє глобальним викидам вуглецю в атмосферу.
Певні види діяльності з управління сільськогосподарськими угіддями викидають в атмосферу значну кількість газів, що вловлюють тепло-парникових газів, таких як CO2, метан та закис азоту.
Газообмін із джерел та поглиначів, таких як рослини, ґрунт та атмосфера, є природним процесом. Однак величезне поглинання атмосферою газів, що утримують тепло, обумовлено діяльністю людини, що значною мірою залежить від викопного палива.
Скорочення надмірних викидів має вирішальне значення для запобігання подальшому потеплінню планети через зміну клімату. МГЕІК повідомляє, що зміна клімату широко поширена, стрімко і посилюється, зачіпаючи все життя і діяльність на планеті, що нагрівається.
Наслідки зміни клімату мають широкі та глибокі наслідки для сільськогосподарського сектору. Екстремальні погодні явища, такі як посухи, повені, аномальна спека, лісові пожежі та зміни режиму дощів, у поєднанні з іншими загрозами екосистемам, такими як деградація ґрунту, вже впливають на фермерів та врожайність у всьому світі. Сільськогосподарський сектор, а разом із ним і глобальна продовольча безпека, перебувають під прямою загрозою через зміну клімату.
Отже всі галузі промисловості повинні скоротити викиди парникових газів до мінімального рівня — чистого нуля. У сільському господарстві вуглецеве сільське господарство є одним із багатьох інструментів, що дозволяють наблизити людство до нульового рівня викидів. Вважається, що сільське господарство як джерело викидів зі значним вуглецевим слідом, якому необхідно залишатись стійким до майбутніх невизначеностей зміни клімату, відіграє важливу роль у стратегіях адаптації до зміни клімату та пом'якшення його наслідків.
Що можуть зробити фермери, щоб стати стійкішими до зміни клімату?
Зв'язування вуглецю в сільському господарстві дає багато переваг для фермерів і землевласників з додатковими перевагами, включаючи поліпшення стану навколишнього середовища та біорізноманіття.
За особливої уваги до управління земельними ресурсами однією з найбільших переваг вирощування органічного вуглецю в сільському господарстві є здоров'я ґрунту. Здорові ґрунти підвищують якість урожаю, що може покращити довгострокові потоки доходів та знизити витрати.
За оцінками, крім переваг усередині ферм, сільськогосподарські угіддя у всьому світі можуть поглинати та зберігати до 570 мільйонів метричних тонн вуглецю на рік за допомогою методів, які зберігають ґрунт та покращують зв'язування вуглецю у сільському господарстві. Потенціал вуглецевого землеробства є одним із багатьох способів скорочення глобальних викидів з прямою вигодою для ґрунту та продуктивності ферм.
У різних сільськогосподарських секторах використовуються різні методи та можливості для впровадження вуглецевого землеробства. Наприклад, на сільськогосподарських угіддях, де переважають дерева, наприклад, у лісових масивах і лісових угіддях, деревостої можуть грати більшу роль у зберіганні вуглецю, ніж на пасовищах і орних землях, де грунти розглядаються як основний поглинач вуглецю.
Зокрема, землі, що обробляються, можуть виграти від поліпшення якості ґрунтів сільськогосподарських угідь та сільськогосподарських культур за допомогою методів землеробства, що покращують ґрунт, описаних нижче. Хоча універсального рішення не існує, сьогодні багато фермерів рекомендують наведені нижче методи.
При реалізації стратегій вуглецевого землеробства також враховуйте інші фактори, такі як регіон, обладнання та техніка, витрати, довкілля та погода, серед іншого. По можливості рекомендується проконсультуватися із досвідченим агрономом.
Там, де звичайне інтенсивне землеробство робить монокультуру незамінною, вуглецеве землеробство доводить свою роль майбутньому сільського господарства.
Сівообіг — це сільськогосподарська стратегія, яка сприяє довгостроковій продуктивності за рахунок різноманітності видів рослин та стимулювання здоров'я ґрунту. Це вимагає послідовного вирощування різних видів сільськогосподарських культур та рослин на одній і тій же площі протягом кожного вегетаційного періоду. Таким чином, дозволяючи ґрунту відновлюватися після постійних високоврожайних методів, утримуючи шкідників у страху та відновлюючи здорові ґрунтові екосистеми.
Ми знайшли як мінімум 7 причин, чому сівозміна коштує того, про що ви можете дізнатися докладніше з цієї посади.
Однак майте на увазі, що застосування сівозміни залежить від конкретної ділянки та багатьох факторів, таких як типи та стан ґрунту, раніше вирощувані культури, потреби в поживних речовинах та клімат.
Покривні культури часто називають культурами, що вирощуються для ґрунту.
Замість того, щоб залишати землю голою, вирощування покривних культур захищає та живить ґрунт. Покривні культури відрізняються від основної товарної культури і можуть бути висіяні між посівами, підсіяні або висіяні до або після основної товарної культури.
З покривними культурами ґрунт залишається активним у зв'язуванні вуглецю, а не залишає його порожнім. Підраховано, що регулярне внесення покривних культур може пом'якшити потепління приблизно на 100-150 г CO2-екв/м2/рік.
Крім збагачення ґрунту вуглецем, покривні культури також допомагають запобігти вилуговування поживних речовин, створюють середовище для процвітання ґрунтових мікробів і покращують структуру ґрунту, що може вплинути на врожайність.
Істотним для вуглецевого землеробства є план управління поживними речовинами. Загалом поживні речовини для ґрунтового землеробства віддають перевагу органічним джерелам, таким як високоякісний компост або гній тварин, а не промисловим добривам.
Використання гною або високоякісного компосту може обмежити або замінити потребу в синтетичних добривах, які у довгостроковій перспективі виснажують поживні речовини ґрунту. Ці добрива органічного походження приносять більше користі ґрунту за рахунок збільшення секвеструючої здатності, утримання води в ґрунті та є стабільним джерелом поживних речовин як для ґрунту, так і для рослин.
І замість гниття, поховання або спалювання (яке викидає більше парникових газів в атмосферу) органічні відходи з компосту або гною переробляються шляхом розкладання в багаті на поживні речовини органічні добрива, що додаються в ґрунт.
Майте на увазі, що існують практичні міркування при виборі між гноєм тварин та високоякісним компостом як стратегія управління здоров'ям ґрунту. Зверніть увагу на ризики забруднення, план управління поживними речовинами сільськогосподарських культур, заснований на потребах сільськогосподарських культур і ґрунту, а також норму внесення, серед іншого.
Прямий посів або посадка насіння прямо в землю - це метод збереження ґрунту, що займає центральне місце у вуглецевому сільському господарстві, на відміну від оранки, що руйнує поверхню ґрунту. Безорне землеробство обмежує порушення ґрунту, що може допомогти зберегти органічний вуглець у ґрунті незайманим та зменшити ерозію та ущільнення ґрунту.
Традиційне землеробство, засноване на плузі, залишає ґрунт уразливим для ерозії та сприяє сільськогосподарському стоку. Оскільки оранка розпушує ґрунт, оранка також переміщає вуглець ближче до поверхні, де він легше вивільняється в атмосферу. Тяжке оранка розглядається як джерело викидів CO2 у сільському господарстві.
Землеробство з мінімальним або нульовим обробітком грунту вже широко поширене в таких країнах, як Австралія та США, де цей метод вважається малоресурсним і низькоенергетичним сільським господарством, здатним підвищити врожайність. Органічне землеробство або регенеративне землеробство також використовує безорне землеробство.
Традиційне сільське господарство спирається на енергоємні методи всім сільськогосподарських операцій. Від обробки ґрунту, транспортування, сушіння зерна та обладнання, що використовується у сільському господарстві, ці процеси вимагають використання палива, що часто працює на викопному паливі, що виділяє парникові гази. Коли метою фермерського господарства, що вловлює вуглець, є скорочення викидів у сільському господарстві, скорочення викидів, пов'язаних із використанням палива, також може бути економічно ефективною стратегією.
Деякі внутрішньогосподарські методи, які скорочують споживання палива та енергії, включають ефективність зберігання палива, покращення експлуатації та технічного обслуговування транспортних засобів, а також перехід на польові методи з низьким рівнем впливу, такі як нульова обробіток ґрунту.
Фермеры первыми говорят, насколько важно заботиться о здоровой почве. Углеродное земледелие поддерживает это мнение, обеспечивая устойчивое растениеводство с дополнительными возможностями получения прибыли .
Регенеративне сільське господарство вже кілька десятиліть. А вуглецева економіка, заснована на ринкових механізмах, що оточують вуглецеве сільське господарство, робить цю практику привабливою для секторів, що виходять за межі сільського господарства. Ось чому вуглецеве сільське господарство стає дедалі популярнішим і в інших галузях.
Фермери, які переходять на вуглецеві методи ведення сільського господарства, які збільшують органічний вуглець у ґрунті та скорочують викиди (підтверджені перевіреними записами), можуть заробляти вуглецеві кредити для фермерів у рамках вуглецевої програми.
Справжні вуглецеві кредити у вуглецевому сільському господарстві мають бути пов'язані з видаленням або скороченням парникових газів, які можна перевірити за допомогою вимірювань. Щоб фермі були надані вуглецеві кредити, весь життєвий цикл вуглецевого землеробства для компенсації викидів вуглецю включає консультації, тестування та моніторинг рівня вуглецю в ґрунтах, а також прийняття сільськогосподарських методів, в яких пріоритет віддається здоров'ю ґрунту.
Підтверджені вуглецеві кредити можуть бути продані організаціям або приватним особам, які бажають ще більше скоротити свої викиди за рахунок компенсації викидів вуглецю .
Вибір участі у програмі вуглецевих кредитів – це варіант, який розширює потенційний прибуток від вуглецевого землеробства. Доходи становлять тонну вуглецю, депонованого у грунті.
По-перше, перевірте, чи маєте ви право на участь у програмі вуглецевих кредитів. Щоб почати заробляти вуглецеві кредити, процес починається з оцінки потенціалу впливу ферми.
У цій статті надається огляд вуглецевого землеробства. На практиці, однак, багато речей повинні бути враховані в першу чергу, перш ніж бруднити руки. Такі фактори, як витрати та зусилля, варіюються від фермера до фермера. Але розгляньте наступне якомога раніше, щоб допомогти в довгостроковому успіху у вуглецевому сільському господарстві, особливо якщо ви прагнете претендувати на вуглецеві кредити.
По-перше, місце розташування відіграє велику роль у тому, що ви можете чи не можете робити. Погодні та кліматичні умови різняться залежно від того, де розташована ферма. Крім того, необхідно дотримуватися місцевих та регіональних правил.
В Австралії слід проконсультуватися з Ініціативою щодо вуглецевого сільського господарства (CFI) для отримання інформації про правила для конкретної країни. Для ферми в Європейському Союзі планується оголосити керівні принципи для вуглецевого землеробства як нової зеленої бізнес-моделі, яка винагороджує сприятливі для клімату методи.
Очікується, що найближчими роками все більше країн наполягатимуть на розробці вуглецевих рамок. Перш ніж вносити серйозні зміни у роботу ферми, краще ознайомитися з екологічними нормами у вашому місті чи місті.
Перемикання методів збагачення ґрунту вуглецем вимагає більшого, ніж просто знання того, які методи використовувати. Щоб максимально використати цей екологічно безпечний підхід до сільського господарства, рекомендується розробити план керування викидами вуглецю. Щоб претендувати отримання вуглецевих кредитів, необхідний план вуглецевого землеробства для реалізації конкретних стратегій, які забезпечують справжнє зберігання вуглецю у грунті.
Створення плану вуглецевого землеробства може бути ефективнішим з порадою агрономічного експерта та використанням цифрових інструментів управління фермою. Відстеження вуглецевого сліду ферми, а також картування врожайності за допомогою супутників, датчиків ґрунту та інструментів планування сівозміни на базі ІІ можуть скоротити години, необхідні для планування акредитації вуглецевих кредитів.